Ďakujeme, že ste sa rozhodli pre náš výrobok.

Nato, aby Vám sedacia súprava a nábytok dlho slúžil, musíte sčasti prispieť aj Vy.

Odporúčame Vám preto dodržiavať náš návod na použitie a čistenie.

Podmienky záruky

Pri dodaní sedacej súpravy skontrolujte, či nie je obal – PE fólia viditeľne poškodený, potom sedaciu súpravu vybaľte. Pri vybaľovaní z fólie najskôr ručne odstráňte fóliu s izolačnou páskou. Nepoužívajte na to nôž alebo nožnice, môže dôjsť k poškodeniu poťahu. Skontrolujte či nie je poškodený poťah na sedákoch, operadlách, podrúčkach a chrbátoch a nakoniec skontrolujte funkčnosť mechanizmu (pri rozkladacích sedacích súpravách) a to všetko za prítomnosti prepravcu, resp. v sklade predajcu, pokiaľ máte vlastnú prepravu. 
  1. Po vybalení sedacej súpravy z fólie doporučujeme jemne prekefovať poťah slabším roztokom aviváže (statická elektrika).
  2. Pred vynášaním rozkladacej sedacej súpravy je nutné vybrať rozkladací mechanizmus – spôsob vybratia Vám oznámi predajca.
  3. Sedaciu súpravu pri dvíhaní chytať za spodok rámu a nie za podrúčky a operadlá, pri premiestňovaní neťahať - netlačiť po podlahe.
  4. Sedacia súprava nemôže byť umiestnená v bezprostrednej blízkosti zdroja tepla – musí byť minimálne 30-50 cm od zdroja tepla.
  5. Sedacej súprave škodí prudké slnečné žiarenie ako aj žiarivkové halogénové svetlo, ktoré urýchli blednutie poťahu. Ak si budete chcieť doobjednať niečo k sedacej súprave, musíte túto skutočnosť brať do úvahy.

 

Doporučujeme

Všetky klzáky, nohy a rozperné tyče na kovaní podlepiť ochrannou podložkou proti poškodeniu podlahy, ktorá slúži aj na vyrovnávanie drobných nerovností podláh. Pri používaní sedacej súpravy doporučujeme vyvarovať sa príčin rýchlejšieho znehodnotenia a opotrebovania sedacej súpravy, najmä:

 • zafarbenie od džínsoviny najmä bledé poťahy
 • poškodenie poťahu kovovými ozdobami na odevoch – najmä rifle, spony, opasky...
 • poškodenie poťahu pazúrmi domácich zvierat
 • poškodenie poťahu oblečenými silonovými pančuchami, pretože pôsobia na poťah ako         šmirgľový papier
 • skákanie a státie na sedacej súprave –najmä detí – i keď je určená na odpočinok v sede
 • sedením na podrúčkach a operadlách, ktoré nie sú určené na sedenie.

Časté používanie sedacej súpravy – poťahu – spôsobuje tvorbu žmoliek. Nedá sa tomu úplne vyhnúť, preto to nie je dôvod na reklamáciu.

Záruka sa nevzťahuje

 • na zašpinenie poťahu agresívnymi látkami, napr. olovom z tlače, novín a časopisov, chemikáliami ako sú napr. lak na nechty, rôzne vlasové prípravky, znečistenie poťahu žuvačkou, atď.
 • na mechanické poškodenie, roztrhnutie šitia, na páranie švíkov nadmerným zaťažovaním (skákanie, státie, sedenie na podrúčke, na operadle)
 • zo záruky sú tiež vyňaté vady spôsobené živelnou pohromou ako aj rozdiel medzi skutočnými rozmermi čalúnených častí a ich katalógovým ekvivalentom nepresahujúcim toleranciu ± 2 cm
 • na zmeny v mäkkosti a elastickosti sedadiel, operadiel a podrúčiek, deformácie čalúnených častí operadiel, podrúčiek a sedadiel, ktoré sú jednoznačným javom bežného používania a nie defektom použitého materiálu alebo chybou v konštrukcii
 • na mierne zvlnený poťah na sedacej súprave, nakoľko u každej nábytkovej látky výrobca udáva rozťažnosť, povolenú normou.

UPOZORNENIE

Na drevené i kovové nohy odporúčame nalepiť filcové podložky!

Zabráni sa tak možnému vŕzganiu sedacej súpravy

pri styku s tvrdou podlahou a poškriabaniu podlahy.

Facebook

Instagram

Potrebujete poradiť?