5 chýb pri výbere sedačky

5 chýb pri výbere sedačky

Jedna z našich každodenných služieb v predajni je pomáhať zákazníkom pri výbere sedačky. Keď sa zamyslíte, veľká časť vášho života sa odohráva na vašej sedačke. Sedacia súprava - tento dôležitý kus nábytku sa musí hodiť do vášho domu i k vášmu životnému štýlu. Aby ste sa uistili, že vyberáte správne sedačku, vyvarujte sa týchto piatich najbežnejších chýb.

1. Nikdy nekupujte sedačku v takej poťahovej látke, ktorá vás o rok omrzí

Neutrálna farba sedačky Neutrálne farby

Vzhľadom k tomu, že kúpa sedačky môže byť značná investícia, vyberte si takú, ktorá sa vám bude páčiť mnoho rokov. Vyberajte neutrálne poťahové látky, ktoré môžete ľahko dekorovať rôznymi vankúšmi a dekami. Ak si vyberiete poťahovú látku, ktorá dobre spolupracuje s mnohými farebnými paletami, rýchlo a ľahko môžete zmodernizovať obývačku bez toho, aby ste menili sedačku.

Ach chcete oživiť svoju obývačku modernou farbou alebo vzorom, vyskúšajte to! No urobte tak na menšom kuse nábytku, napríklad na kresle či taburetke.

2. Nikdy si nevyberajte poťahové látky, ktoré musíte obskakovať

Rozliate červené víno. Chlpy domácich miláčikov. Pukance a pizza, lebo deti jedia na sedačke bez ohľadu na to, koľkokrát ste im to zakázali. Každý deň sa môže sedačka ušpiniť, preto potrebujete sedačku, ktorá je na to pripravená. Takže nekupujte sedačku v poťahu, ktorý musíte obskakovať.

V súčasnosti ponúkame aj kvalitné vodou umývateľné látky ako sú Napoleon, Jaguar, Aida, Colorado, a látky z kolekcie MAGIC HOME. Tieto revolučné umývateľné poťahové látky sú vyrábané modernými nanotechnológiami na úpravu mikrovlákna. Ak chcete sedačku v bledých odtieňoch a je u vás vyššie riziko znečistenia (pes, deti), umývateľné poťahové látky sú vhodné práve pre vás. Pozrite si video o údržbe vodeodpudivých látok.

 

3. Ani nepremýšľajte o sedačke, ktorá nie je pohodlná na zdriemnutie

Vyššia pohodlná sedačka Vankúšová sedacia súprava

Je dôležité, aby bola sedačka pohodlná. No každý má iný názor na to, čo je príliš mäkké, príliš tvrdé a čo akurát. Nikdy nebudete vedieť, či je pre vás potenciálna sedačka tá pravá, pokiaľ sa do nej neposadíte. Do sedačky sa posaďte v bežnej relaxačnej polohe, akoby ste boli u vás doma. Aj topánky pred kúpou vždy vyskúšate!

Má sedačka správnu výšku na vás? Niektorí ľudia si potrebujú oprieť hlavu, aby mohli oddychovať pri pozeraní TV alebo čítaní knihy. Často to, čo sa hodí manželke, nemusí vyhovovať manželovi. Zamyslite sa, akú máte tendenciu sedieť. Sedieť vzpriamene ako vo veľkom kresle alebo sa skrúiť na sedačke do klbka? Ten, kto zvyčajne sedí na sedačke, by mal mať rozhodujúce slovo.

4. Nekupujte sedačku, ktorá sa vám nevmestí do izby

Veľká sedačka Veľká sedačka

Pre kúpou sedačky urobte dôkladnú analýzu obývačky. Vyberte kam sedačku umiestnite. Ak bude sedačka pod oknom, pamätajte na výšku sedačky, aby sa vmestila pod parapetnú dosku.  Ak okno prepúšťa veľa svetla, zvažujte jemne farebné látky, ktoré nevyblednú od slnka.

Veľkosť sedačky by mala byť prispôsobená miestnosti. Je vaša obývačka veľká a vysoká alebo skôr útulná? Urobte si náčrt miestnosti v mierke. Musíte prihliadať aj na ďalšie kusy nábytku v miestnosti, aby bol priestor celkovo vyvážený a nepôsobil preplnene. Nespoliehajte sa na svoju pamäť. Zoberte si do predajne náčrt alebo rozmery priestoru.

5. Nekupujte nekvalitnú sedaciu súpravu

 Nekvalitná sedačka

Každý musí zvážiť svoj rozpočet na sedačku. Majte na pamäti, že kvalitná sedačka vám zaručí, že ju nebudete musieť meniť po pár rokoch.

Kvalitná sedacia súprava vám ušetrí peniaze v dlhodobom horizonte. Nekvalitná sedačka stráca svoj tvar, vzhľad a komfort už behom pár mesiacov. Nekvalitný rám sa môže zlomiť, vysedieť a sedačka sa stáva nestabilnou.

Kvalitná sedačka Sedačka s masívnou kostrou

Náš odborne vyškolený personál vám ochotne poradí pri výbere tej správnej sedačky pre vás. Zároveň si v našej predajni môžete vyskúšať až 70 rôznych vystavených sedacích súprav.

Pre vás to najlepšie

– kvalitné slovenské sedačky

>> PREČÍTAJTE SI: "Ako si správne vybrať sedačku" <<

Facebook

Instagram

Potrebujete poradiť?